ExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivtExklusivt
LÄS MER:NYTT! Korsord Bianca Ingrosso Pernilla Wahlgren Så bor kändisarna Exklusivt på Hänt Hänt på TikTok Mello 2025 Farmen 2025

Behrouz ”Berra” Badrehs kärlekslycka – stora steget med flickvännen: ”Jag vill ha barn”

25 feb, 2025
Behrouz "Berra" Badreh har på relativt kort tid gjort sig ett namn i nöjesbranschen och nu en del av panelen i Masked Singer.
Men när det kommer till privatlivet är han mer hemlighetsfull.
Nu berättar han vad som är nästa steg i hans och flickvännens relation.
Annons

Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!

Succé-gruppen Kaj avslöjar sina värsta fördomar om Sverige: ”Sanna” Brand logo
Succé-gruppen Kaj avslöjar sina värsta fördomar om Sverige: ”Sanna”

Behrouz "Berra" Badreh, 37, har på senare år blivit ett välkänt ansikte inom den svenska underhållningsbranschen, mycket tack vare sitt nära samarbete med artisten och programledaren Anis Don Demina. Duon har skapat en framgångsrik YouTube-kanal, Då är vi igång, där de med humor och energi reagerar på tv-program, vloggar om sin vardag och bjuder in intressanta gäster.

Förutom YouTube har Badreh också synts i flera stora tv-sammanhang, bland annat har vi sett honom i Bäst i test och i år var han en del av Musikhjälpen där han hade rollen som torgreporter.

För en tid sedan stod det klart att Berra och Carina Berg är de nya panelmedlemmarna i TV4:s omtyckta program Masked Singer, där gör de sällskap med Pernilla Wahlgren och Måns Zelmerlöw som båda varit en del av programmet sedan tidigare.

Annons

Behrouz Badreh betygsätter relationen med hemliga flickvännen

Trots att han delar med sig av stora delar av sig själv finns det vissa saker han är mer hemlighetsfull kring. Bland annat har han sedan många år tillbaka en sambo, men henne visar han inte upp i offentligheten. När Hänt träffade Badreh på pressträffen för Masked Singer passade vår reporter på att fråga hur många kamerablixtar han ger kärlekslivet.

– Eh..fem! Eller säg fyra och en halv då så har vi lite utvecklingspotential där också, säger han och fortsätter:

– Jag tänker att om det blir fem då kanske man blir nöjd och börjar ta allting för givet och så går man ner sig. Så det är alltid bra att man har någonting att sträva till.

Avslöjar nästa steg: ”Jag vill ha barn”

Exakt hur länge han och flickvännen har varit i en relation berättar han inte, men det rör sig om många år. När han får frågan vad nästa steg i relationen är svarar Berra:

Annons

– Kanske köpa en hundvalp, kanske skaffa barn. Jag har ingen aning, det får vi se. Jag ska gå hem och fundera, jag ska ha öråd med min partner.

Gällande barnfrågan verkar han i alla fall ha en klar bild av var han själv står.

– Nej men jag vill ha barn. Man har ju en idé om att det ska vara jävligt nice men sedan vet man ju inte om livet blir upp och ner med barn, menar Behrouz.

FOTO: HÄNT / TT

Annons