Camilla Läckberg kritisk mot relationen med Simon Sköld: ”Patetiska som par”
I realityserien Läckbergs avslöjas nu intima detaljer om deras relation.
– Ganska patetiska som par, säger Camilla.
Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Deckardrottningen Camilla Läckberg, 50, fann kärleken i MMA-fightern Simon Sköld, 36, år 2014.
Idag är de lyckligt gifta och har dottern Polly, 8, tillsammans. De bor i Enskede i Stockholm men har även ett hus i Tyresö. Camilla har även barnen Wille, 22, Meja, 20, Charlie, 15, och under våren får vi följa hela familjen i realityserien Läckbergs på Viaplay och TV3.
Där avslöjar Camilla och Simon intima detaljer om deras relation – och hur de absolut inte kan få nog av varandra!
Camilla Läckbergs och Simon Skölds överdrivna kontakt: ”Patetiska”
Camilla och Simon har det bra tillsammans, även om de haft sina motgångar. I det fjärde avsnittet av serien får vi se när Camilla ska gästa Alex Schulmans och Sigge Eklunds podcast Mardrömsgästen, och direkt efter inspelningen ringer hon till Simon.
– Hej älskling. Nu är jag klar hos Alex och Sigge, säger Camilla och berättar att det var kul och gick bra.
– Fan vad kul! Jag älskar dig hjärtat, säger Simon.
Exfruns utspel mot Glenn: ”Jag stod ut i 27 år...”
I en synk beskriver Camilla sedan dem som ”äckligt sockersöta”, och att de båda två älskar att de är så med varandra.
– Simon och jag är till att börja med ganska patetiska som par. Vi har ett enormt behov av att ha kontakt med varandra, säger hon.
– Vi smsar varandra… kan det vara 100 gånger om dagen? Nej det är det inte, men det känns som det, säger Simon i en egen synk.
Camilla vill tydliggöra att det inte handlar om något slags kontrollbehov, utan att det bara är väldigt kärleksfullt. Hon visar sedan upp en sms-konversation med Simon och påpekar att det är mycket hjärtan.
– Vi smsar varann även om vi sitter i samma soffa ibland. Shit, vad det låter cheesy, men det är sanningen! säger Simon.
Simon Sköld lämnar Camilla – stora rädslan
Men att ha så mycket kontakt med varandra kan också ha sina nackdelar – som när det kommer tillfällen där de inte har någon möjlighet alls till att prata med varandra.
Simon berättar i programmet att han har tackat ja till att vara med i ett tävlingsprogram, där han ska vara borta i upp till tio dagar och inte får ha någon som helst kontakt med omvärlden.
Simon Skölds dyra lyxgåva till Camilla Läckberg
– Ju närmare det här kommer, desto jobbigare känns det att vi inte kommer kunna höras. Om man gör nånting så vill man dela med sig av det och berätta om det. Det här var jättekul, det här var jobbigt, läskigt eller skitcoolt. Det är jobbigt att inte kunna ha någon kontakt alls.
Simon beskriver sig själv som en romantiker, så han har i alla fall förberett så att Camilla får uppvaktning ändå även när han inte är där.
– Jag har förberett att det kommer blommor, jag har skrivit ett brev. Vi får hoppas att det faller väl ut, säger han.
FOTO: Viaplay/Skärmdump