LÄS MER:NYTT! Korsord Bianca Ingrosso Pernilla Wahlgren Så bor kändisarna Exklusivt på Hänt Hänt på TikTok Mello 2025 Farmen 2025

Pernilla Wahlgren och Christian överens – funkar inte längre: ”Vad i helvete”

13 mar, 2025
Christian Bauer och Pernilla Wahlgren
I det senaste avsnittet får Christian Bauer vetskap Pernilla Wahlgrens kaos.
Då kan han inte hålla tillbaka.
– Det här är värre än någonsin, säger han.
Annons

Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!

Edvin Törnblom delar med sig av de privata detaljerna – Hänt dyker ner i hans telefonBrand logo
Edvin Törnblom delar med sig av de privata detaljerna – Hänt dyker ner i hans telefon

För fyra år sedan avslöjade Pernilla Wahlgren, 57, att hon börjat dejta en man vid namn Christian Bauer, 59, – och oj, vilken resa det har varit sedan dess!

Idag är de inte bara gifta och sambos, utan de har dessutom firat sitt kärlek med inte bara ett utan två storslagna bröllop.

Men precis som för alla par är en relation inte alltid bara skratt och glädje. Även de mest förälskade kan hamna i gräl och få sina smärre kriser. Och Pernilla och Christian är inget undantag.

I det senaste avsnittet av Wahlgrens värld får tittarna se paret ryka ihop ännu en gång.

Då ryker Pernilla Wahlgren och Christian Bauer ihop

Säsong 17 av Wahlgrens värld rullar på för fullt på MAX, och även om den här säsongen bjuder på mängder av glada och härliga stunder, är det också en hel del drama och konflikter inom familjen.

Annons

Bland annat har vi fått se syskonen Bianca, 30, och Benjamin Ingrosso, 27, tända till på varandra fler än en gång och inte ens det ”nygifta” paret Pernilla och Christian har gått helt fria från turbulens.

I det senaste avsnittet bjuds tittarna på en riktig krock när Christian kliver in i Pernillas garderob och möts av total kaos. Hans förvånade blick säger allt – och den olustiga stämningen som följer är omöjlig att missa

– Åh herregud alltså här måste man ha såna där bergsgetter för att komma fram, säger han när Christian när kliver in i rummet och fortsätter:

– Men herregud, jag har inte varit här på några dagar, veckor. Men vad i helvete händer?

– Han tycker alltså mitt dressingroom är kaos. Jag håller med till 100 procent. Det är tokkaos, psykkaos, säger Pernilla sedan.

– Det här är värre än någonsin, fortsätter Christian innan de fortsätter att tjafsa om städningen i hemmet.

FOTO: MAX

Annons