Efter kärleksryktet: Första bilderna på Nicci Hernestig tillsammans med hockeyproffset
Nu har de första bilderna kommit på det förälskade paret.
Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Influencern Nicci Hernestig, 25, blev känd för det svenska folket genom sin medverkan i tv-program som Paradise, Förrädarna och Love Island.
Under Love Island fann Nicci kärleken i deltagaren Andreas Deak. Inte långt efter programmet kom nyheten att paret väntade barn ihop. Men strax innan dottern Chiaras födsel meddelade Nicci att paret gått skilda vägar.
"Vissa saker kan kännas som en bottenlös tomhet och sorg nu men med förhoppning att när man tittar tillbaka på denna tid bara ser det fantastiska och otroliga i att vi har skapat ett litet mirakel.", skrev Nicci på Instagram då.
Viktor Lodin är Nicci Hernestigs nya kärlek
Det var i slutet på mars som Hänt kunde avslöja att Nicci Hernestig träffat kärleken på nytt.
I sin podcast Korten på bordet, som Nicci har tillsammans med sin mamma Jeanette Hernestig, berättade hon mycket kortfattat att hon hade börjat träffa någon ny.
Linton Calmroth sätter kamerablixtar på kärlekslivet – berättar om flickvännen
– Du har väl börjat dejta lite nu, tror jag, frågade Jeanette nyfiket.
– Mm, svarade Nicci obekvämt.
Enligt Hänts källor var det ingen mindre än hockeyspelaren Viktor Lodin, 25, som Nicci börjat träffa. Paret hade setts på läktarna i Victors hemmaarena, Löfbergs arena, och utanför hans lägenhet i Karlstad.
– De har setts ett tag, berättade en av källorna för Hänt.
Fem blixtsnabba med Melina Criborn
Första bilderna på Nicci Hernestig och Viktor Lodin
Det har nu gått drygt en månad sedan Hänts avslöjande, och nu har de första bilderna kommit på kärleksparet.
Bilderna är tagna ifrån när Nicci och Viktor nyligen gick och kollade på hockey tillsammans. På bilderna ser vi paret sitta tätt intill varandra och kolla på matchen.
FOTO: SKÄRMDUMP/TV4/HÄNT/TT