Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Chock-romansen läckt: Har hållit allt hemligt
Golflegendaren Tiger Woods, 49, var under sex år gift med svenskan Elin Nordegren, 45 . Men 2010 skakades världen av den otrohetsskandal som uppdagades kring Tiger och som också blev slutet på deras äktenskap. När skilsmässan var färdigförhandlad tvingades golfaren betala 875 miljoner till Nordegren, enligt uppgifter från Forbes.
Nu har Tiger hittat kärleken igen, och hans nya flamma är långt ifrån okänd. Enligt tidningen DailyMail dejtar han nämligen Donald Trump JRs ex-fru Vanessa Trump, 47. Vanessa och Donald var gifta under åren 2005 till 2018 och de har barnen Kai och Donald Trump III ihop.
Tiger Woods och Vanessa Trump dejtar: ”Hon kommer till hans hus”
Flera källor har bekräftat för media att Tiger och Vanessa är ett par och uppger att deras relation började runt Thanksgiving i slutet av november. De bor bara 20 minuter ifrån varandra och sågs tillsammans på en golfturnering förra månaden – troligen där ryktena tog fart.
Även om de ännu inte officiellt bekräftat sin relation verkar det vara ganska seriöst.
– Hon kommer till hans hus, där han bor på Jupiter Island. De bor inte tillsammans. Hon kanske kommer hem ett par kvällar i veckan, uppger en källa för DailyMail.
Kai Trump är en lovande golfspelare – kanske kan få coachning av mammans nya kille
Detta är Trumps första förhållande sedan hon och Donald gick skilda vägar för sju år sedan. Hennes dotter Kai Madison Trump sägs vara en ganska lovande golfspelare, och kanske kommer hon nu få användbara tips och coachning från sin mammas nya partner.
Det är heller inte osannolikt att president Trump skulle njuta av en runda eller två med sina barnbarns nya bonuspappa. Senast i februari träffades de i ovala rummet i vita huset.
FOTO: Zuma press / Polaris