Ladda ner Hänts nya app här - nöje och nyheter utan betalväggar!
Tommy Myllymäki om flirten i Sveriges mästerkock – avslöjandet efter inspelningen
Sveriges mästerkock är tillbaka i TV4 med en helt ny säsong! Årets jury består av Tommy Myllymäki, 46, Tom Sjöstedt, 49, och nykomlingen Tina Nordström, 51.
I förra veckans avsnitt fick tittarna se när deltagaren Emanuela Gjinesha, 30, plötsligt fick upp ögonen för Tommy.
Flirtiga orden i Sveriges mästerkock: ”Han är het”
I synk berättade Emanuela då:
– Det blev varmt i rummet och det var extremt svårt att fokusera. För när Tommy står framför mig känns det… Oh! Oh! Han är het! Han är verkligen het.
– Hans pondus, hans karisma, han är snygg! Han har precis gått till frisören så han var... Det var väldigt trevligt! Han sa att han var förvånad och då blev jag förvånad, för att han blev förvånad av min mat! Jag bara wow!
Nyligen pratade Hänt med Emanuela om händelsen.
– Jag har ingen relation på det sättet till Tommy, han var bara en i juryn. Den dagen tänkte jag att han var ganska snygg, men det var inte så att jag var kär i honom eller något, sa deltagaren då.
Nu har även Tommy uttalat sig om de flörtiga orden.
Videos från Hänt
Tommy Myllymäkis svar: ”Det är hennes ord”
I en intervju med Expressen berättar jurymedlemmen att han fick se flirten först i tv.
– Jag hade ingen aning om den delen, utan det hade hon sagt i en synk, säger Tommy.
På frågan om hur det kändes att se svarar Tommy:
– Vad ska jag säga... det är hennes ord, vad hon tänkte där och då.
FOTO: Karin Törnblom / TT / TV4